Cyberbezpieczeństwo Cyberbezpieczeństwo

Organizacja w obliczu cyberzagrożeń – jak się przygotować?

Tematy poruszane w trakcie tego wydarzenia

Transformacja cyfrowa oprócz wielu oczywistych zalet pociąga za sobą również zagrożenia w postaci m.in. ataków hackerskich. W samym roku 2023 było ich prawie 81 tys., a najczęściej atakowanymi organizacjami były te reprezentujące sektor medyczny, e-commerce, media oraz branże produkcyjną. Verizon przeprowadził badania, z których wynika, że 46% atakowanych organizacje to te zatrudniające ponad 1000 pracowników. 

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o regulacjach prawnych w zakresie cybersecurity, poznać trendy w zapobieganiu i reagowaniu na incydenty oraz porozmawiać o bezpiecznej kopii zapasowej, zapraszamy do udziału w spotkaniu technologicznym, które odbędzie się już 9 maja 2024 r., o godz. 10.00 w restauracji “Wierzynek” w Krakowie. 

Podczas spotkania dwóch inżynierów z Simplicity: Piotr Skrzypek oraz Jakub Pacowski przedstawią sposoby zabezpieczenia oraz przystosowania organizacji do regulacji prawnych. 

Data: 9 maja 2024 r.

Godzina rozpoczęcia: 10:00

Zapisz się

Udział w szkoleniu jest bezpłatny, warunkiem uczestnictwa jest wcześniejsza rejestracja (akceptowane będą tylko rejestracje dokonane przy użyciu firmowych adresów e-mail) oraz otrzymanie potwierdzenia drogą e-mailową.

Agenda spotkania

9.30 - 10:00 Rejestracja uczestników, networking przy kawie

10.00 - 10.15 Oficjalne przywitanie uczestników

10.15 - 10.45 Wyzwania w obszarze cyberbezpieczeństwa i jak na nie odpowiedzieć?

- Regulacje prawne

- Zagrożenia

- Architektura Zero Trust

10.45 - 11.00 Przerwa na kawę, networking

11.00 - 11.30 Zbieranie i analiza logów, zabezpieczenie urządzeń końcowych i co dalej? – Ewolucja procesów bezpieczeństwa

- SIEM

- XDR

- SOAR

- Wykorzystanie sztucznej inteligencji

11.30 - 11.45 Przerwa na kawę, networking

11.45 - 12.15 Od ochrony do przywrócenia danych: Strategia DRP oraz Zero Trust w świecie przechowywania danych

- Wyzwania związane z zabezpieczeniem danych

- Ochrona przed ransomware

- Najlepsze praktyki w tworzeniu kopii zapasowej

12.15 - 12.45 Automatyzacja procesów bezpieczeństwa poprzez integrację z systemami do zarządzania końcówkami

12.45 - 13.15 Podsumowanie i zakończenie spotkania

13.15 Lunch

Prelegenci

Piotr Skrzypek

Konsultant bezpieczeństwa IT, który z ramienia Simplicity pomaga organizacjom dostosować się do obecnych i przyszłych regulacji cyberbezpieczeństwa, a co za tym idzie stale podnosić jego poziom. Jego głównym obszarem zainteresowań jest automatyzacja procesów bezpieczeństwa.

Jakub Pacowski

W Simplicity od 10 lat, natomiast w branży IT już od 17. Jako System Architect specjalizuje się w rozwiązaniach wysokiej dostępności, ochronie danych, zarządzania systemami *nix i sieciami SAN oraz automatyzacją. Na swoim koncie ma ponad 50 przeprowadzonych szkoleń z obszaru pamięci masowej, wirtualizacji oraz systemów AIX. W wolnym czasie rozwija się i edukuje w obszarze cybersecurity.

Zapisz się do newslettera i bądź zawsze na bieżąco
Zapisz się