Mikroserwisy: korzyści, wyzwania i najlepsze praktyki – projektowe case study

Tematy poruszane w trakcie tego wydarzenia

Mikroserwisy są odpowiedzią na trudności, które mogą pojawić się przy projektowaniu i utrzymaniu aplikacji monolitycznych. W sytuacji, gdzie aplikacje muszą być ciągle aktualizowane, a jednocześnie dostępne dla użytkowników, mikrousługi stają się trendem w dziedzinie tworzenia oprogramowania.  

Serdecznie zapraszamy na webinarium Simplicity: Mikroserwisy: korzyści, wyzwania i najlepsze praktyki – projektowe case study, które obędzie się 16 listopada o godzinie 10.00. Podczas spotkania trzech developerów z Simplicity: Piotr Stolarczyk, Ryszard Siciński oraz Marcin Lewna zgłębią temat aplikacji mikroserwisowej na przykładzie projektu dla klienta z branży transportowej.  

 

Agenda spotkania

10.00 Powitanie

10.05 Omówienie pojęcia mikroserwisów

10.10 Przedstawienie korzyści i wyzwań związanych z mikroserwisami oraz rozwianie popularnych mitów

10.20 Mikroserwisy w praktyce, czyli case study dotyczący budowania aplikacji mikroserwisowej

Omówienie historii projektu

Dlaczego mikroserwisy?

Wyzwania i problemy w czasie realizacji projektu

Technologie wykorzystane w projekcie

10:35 Cenne lekcje wyciągnięte z projektu

10.45 Podsumowanie i zakończenie spotkania

Prelegenci

Piotr Stolarczyk

Absolwent Politechniki Warszawskiej na kierunku Elektrotechnika. W Simplicity od dwóch lat, pracuje na stanowisku Full-Stack Developer. Jego główne obowiązki to tworzenie aplikacji wspomagających codzienną pracę firm, wdrażanie nowoczesnych rozwiązań zarówno on-premise, jak i chmurowych, analiza potrzeb klienta pod kątem wypracowania jak najlepiej dopasowanego rozwiązania z obszaru IT. W wolnych chwilach pasjonat sportu, robotyki oraz początkujący adept rozwiązań AI.

Ryszard Siciński

Full-Stack Developer, swoją przygodę w świecie technologii rozpoczynał w Holandii - pracował w czołowym europejskim think tanku badając rolę Chin w cyberbezpieczeństwie i jako asystent wykładowcy, współprowadził zajęcia z tworzenia cyfrowych narzędzi językowych na Uniwersytecie Lejdejskim. Od 2022 roku pracuje w Simplicity, gdzie tworzy aplikacje i automatyzuje procesy dla klientów.

Marcin Lewna

W Simplicity od ponad roku na stanowisku Full-Stack Developer. Absolwent Informatyki i Ekonometrii na SGGW w Warszawie. Zajmuje się rozwojem aplikacji webowych, a szczególnie zainteresowany jest rozwijaniem backendowej strony oprogramowania. Posiada umiejętności w zakresie technologii takich jak JavaScript, Typescript, Node.js i React.

Zapisz się do newslettera i bądź zawsze na bieżąco
Zapisz się