Cyberbezpieczeństwo Cyberbezpieczeństwo

Organizacja w obliczu cyberzagrożeń – jak się przygotować?

Tematy poruszane w trakcie tego wydarzenia

Wraz z postępującą transformacją cyfrową wzrasta liczba ataków hackerskich wymierzonych w organizacje. W 2023 roku było ich prawie 81 000. Atakowane były różnego rodzaju organizacje: szpitale, sklepy internetowe, telewizja, radio a nawet producent chusteczek. Co więcej z badań przeprowadzonych przez firmę Verizon wynika, że aż 46% ataków wycelowanych jest w organizacje do 1000 pracowników.  

W związku z tym pojawiają się nowe regulacje prawne i rozwiązania mające na celu maksymalnie zwiększyć poziom bezpieczeństwa danych.  

Jakie regulacje prawne obowiązują? Jak obecnie kształtują się trendy zapobiegania i reagowania na incydenty? Czym jest bezpieczna kopia zapasowa? Na te i na inne pytania dotyczące wyzwań i zagrożeń wynikających z cyberbezpieczeństwa odpowiemy podczas organizowanego spotkania technologicznego: „Organizacja w obliczu cyberzagrożeń – jak się przygotować?”

 

Zapraszamy na spotkanie technologiczne, które odbędzie się 6 czerwca w Gdańsku. Podczas spotkania trzech inżynierów z Simplicity: Piotr Skrzypek, Damian Maciejewski oraz Ryszard Siciński skupią się na przedstawieniu sposobów na zabezpieczenie organizacji przy jednoczesnym spełnieniu regulacji prawnych.

 

Więcej informacji wkrótce.

Data: 6 czerwca 2024 r.

Godzina rozpoczęcia: 10:00

Zapisz się

Udział w szkoleniu jest bezpłatny, warunkiem uczestnictwa jest wcześniejsza rejestracja (akceptowane będą tylko rejestracje dokonane przy użyciu firmowych adresów e-mail) oraz otrzymanie potwierdzenia drogą e-mailową.

Agenda spotkania

9.30 - 10:00 Rejestracja uczestników, networking przy kawie

10.00 - 10.30 Oficjalne przywitanie uczestników

10.30 - 11.15 Wyzwania w obszarze cyberbezpieczeństwa i jak na nie odpowiedzieć?

- Regulacje prawne

- Zagrożenia

- Architektura Zero Trust

11.15 - 11.30 Przerwa na kawę, networking

11.30 - 12.15 Zbieranie i analiza logów, zabezpieczenie urządzeń końcowych i co dalej? – Ewolucja procesów bezpieczeństwa

- SIEM

- XDR

- SOAR

- Wykorzystanie sztucznej inteligencji

- ASM

12.15 - 12.30 Przerwa na kawę, networking

12.30 - 13.10 Od ochrony do przywrócenia danych: Strategie DLP, DRP oraz Zero Trust w świecie przechowywania danych

- Wyzwania związane z zabezpieczeniem danych

- Ochrona przed ransomware

- Najlepsze praktyki w tworzeniu kopii zapasowej

13.10 - 13.50 Zapewnienie bezpieczeństwa wytwarzanych aplikacji poprzez implementację platformy usprawniającej procesy DevSecOps i AppSec – case study

13.50 - 14.15 Podsumowanie i zakończenie spotkania

14.15 Lunch

Prelegenci

Piotr Skrzypek

Konsultant bezpieczeństwa IT, który z ramienia Simplicity pomaga organizacjom dostosować się do obecnych i przyszłych regulacji cyberbezpieczeństwa, a co za tym idzie stale podnosić jego poziom. Jego głównym obszarem zainteresowań jest automatyzacja procesów bezpieczeństwa.

Damian Maciejewski

W Simplicity od 5 lat, swoją przygodę z technologią rozpoczynał od fizycznych wdrożeń systemów IT w obszarze Data Center. Zdobyta wiedza pozwoliła na wybór ścieżki rozwoju i od ponad 2 lat zajmuje się technologiami związanymi z przechowywaniem danych zarówno od strony sprzętowej, jak i systemów odpowiadających za kopie zapasowe.

Ryszard Siciński

Full-Stack Developer, swoją przygodę w świecie technologii rozpoczynał w Holandii - pracował w czołowym europejskim think tanku badając rolę Chin w cyberbezpieczeństwie i jako asystent wykładowcy, współprowadził zajęcia z tworzenia cyfrowych narzędzi językowych na Uniwersytecie Lejdejskim. Od 2022 roku pracuje w Simplicity, gdzie tworzy aplikacje i automatyzuje procesy dla klientów.

Zapisz się do newslettera i bądź zawsze na bieżąco
Zapisz się