Cyberbezpieczeństwo Cyberbezpieczeństwo

Organizacja w obliczu cyberzagrożeń – jak się przygotować?

Tematy poruszane w trakcie tego wydarzenia

Transformacja cyfrowa oprócz wielu oczywistych zalet pociąga za sobą również zagrożenia w postaci m.in. ataków hackerskich. W samym roku 2023 było ich prawie 81 tys., a najczęściej atakowanymi organizacjami były te reprezentujące sektor medyczny, e-commerce, media oraz branże produkcyjną. Verizon przeprowadził badania, z których wynika, że 46% atakowanych organizacje to te zatrudniające ponad 1000 pracowników.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o regulacjach prawnych w zakresie cybersecurity, poznać trendy w zapobieganiu i reagowaniu na incydenty oraz porozmawiać o bezpiecznej kopii zapasowej, zapraszamy do udziału w spotkaniu technologicznym, które odbędzie się już 11 czerwca 2024 r., o godz. 10.00 w restauracji “Chleb i Wino” przy ul. Chmielna 3/7 w Gdańsku. 

Podczas spotkania trzech inżynierów z Simplicity: Piotr Skrzypek, Jakub Pacowski oraz Ryszard Siciński przedstawią sposoby zabezpieczenia oraz przystosowania organizacji do regulacji prawnych.

Agenda spotkania

9.30 - 10:00 Rejestracja uczestników, networking przy kawie

10.00 - 10.30 Oficjalne przywitanie uczestników

10.30 - 11.15 Wyzwania w obszarze cyberbezpieczeństwa i jak na nie odpowiedzieć?

- Regulacje prawne

- Zagrożenia

- Architektura Zero Trust

11.15 - 11.30 Przerwa na śniadanie, networking

11.30 - 12.15 Zbieranie i analiza logów, zabezpieczenie urządzeń końcowych i co dalej? – Ewolucja procesów bezpieczeństwa

- SIEM

- XDR

- SOAR

- Wykorzystanie sztucznej inteligencji

- ASM

12.15 - 12.30 Przerwa na kawę, networking

12.30 - 13.10 Od ochrony do przywrócenia danych: Strategie DLP, DRP oraz Zero Trust w świecie przechowywania danych

- Wyzwania związane z zabezpieczeniem danych

- Ochrona przed ransomware

- Najlepsze praktyki w tworzeniu kopii zapasowej

13.10 - 13.50 Zapewnienie bezpieczeństwa wytwarzanych aplikacji poprzez implementację platformy usprawniającej procesy DevSecOps i AppSec – case study

13.50 - 14.15 Podsumowanie i zakończenie spotkania

Prelegenci

Piotr Skrzypek

Konsultant bezpieczeństwa IT, który z ramienia Simplicity pomaga organizacjom dostosować się do obecnych i przyszłych regulacji cyberbezpieczeństwa, a co za tym idzie stale podnosić jego poziom. Jego głównym obszarem zainteresowań jest automatyzacja procesów bezpieczeństwa.

Jakub Pacowski

W Simplicity od 10 lat, natomiast w branży IT już od 17. Jako System Architect specjalizuje się w rozwiązaniach wysokiej dostępności, ochronie danych, zarządzania systemami *nix i sieciami SAN oraz automatyzacją. Na swoim koncie ma ponad 50 przeprowadzonych szkoleń z obszaru pamięci masowej, wirtualizacji oraz systemów AIX. W wolnym czasie rozwija się i edukuje w obszarze cybersecurity.

Ryszard Siciński

Full-Stack Developer, swoją przygodę w świecie technologii rozpoczynał w Holandii - pracował w czołowym europejskim think tanku badając rolę Chin w cyberbezpieczeństwie i jako asystent wykładowcy, współprowadził zajęcia z tworzenia cyfrowych narzędzi językowych na Uniwersytecie Lejdejskim. Od 2022 roku pracuje w Simplicity, gdzie tworzy aplikacje i automatyzuje procesy dla klientów.

Zapisz się do newslettera i bądź zawsze na bieżąco
Zapisz się