Cyberbezpieczeństwo Cyberbezpieczeństwo

Cyberbezpieczeństwo 360°: Efektywne narzędzia ochrony współczesnych przedsiębiorstw.

Tematy poruszane w trakcie tego wydarzenia

Według najnowszych danych z raportu “Barometr cyberbezpieczeństwa. Na fali, czy w labiryncie regulacji” opracowanego przez firmę KPMG. Liczba firm, które zarejestrowały przynajmniej jeden incydent związany z cyberbezpieczeństwem, wzrosła o 8 punktów procentowych osiągając poziom 66%. Podążając za raportem, cyberzagrożeniami stanowiącymi największe ryzyko dla polskich organizacji jest phishing, wyciek danych za pośrednictwem złośliwego oprogramowania, kradzież danych wynikająca z nadmiernych uprawnień i dostępów, kampanie ransomware oraz ataki wykorzystujące błędy w aplikacjach.

 

Serdecznie zapraszamy do udziału w spotkaniu technologicznym „Cyberbezpieczeństwo 360°: Efektywne narzędzia ochrony współczesnych przedsiębiorstw”, które odbędzie się 10 października 2024 r. o godzinie 12:00 w Browarze Warszawskim przy ul. Haberbuscha i Schielego 2 w Warszawie. Spotkanie to będzie doskonałą okazją do poznania narzędzi i technologii, które wspierają bezpieczeństwo organizacji w obliczu współczesnych cyberzagrożeń.

Agenda spotkania

12.00 - 12:15 Oficjalne przywitanie uczestników

12.15 - 13.00 Wykrywanie oraz eliminowanie luk bezpieczeństwa aplikacji - case study z wdrożenia CheckmarxOne u klienta z sektora bezpieczeństwa.

Podczas swojej prezentacji, Ryszard Siciński opowie o wyzwaniach, jakie stoją przed organizacjami na poziomie kodu źródłowego. Przeanalizuje niedawne, głośne ataki hakerskie oraz analizy statystyk, które pokazują, jak poważne mogą być konsekwencje niedostatecznej ochrony. Przedstawi też najlepsze praktyki i sposoby na zabezpieczanie aplikacji przy pomocy platformy Checkmarx One.

13.00 - 13.15 Przerwa kawowa

13.15 - 14.00 Maksymalizacja bezpieczeństwa, czyli efektywne zarządzanie dostępem.

Podczas prezentacji, gość specjalny z IBM Polska przedstawi innowacyjne rozwiązanie Privileged Access Management (PAM), które zapewnia bezpieczne zarządzanie dostępami do kluczowych zasobów organizacji, takich jak serwery, dane i aplikacje. PAM to narzędzie, które nie tylko monitoruje i kontroluje dostęp do wrażliwych danych, ale także automatyzuje procesy gwarantując pełną zgodność z regulacjami.

14.00 - 14.15 Przerwa kawowa

14.15 - 15.00 Jak AI wspiera pracę działu bezpieczeństwa, czyli automatyczne wykrywanie cyberzagrożeń w poczcie email i sieci.

Maciej Laskowski w swojej prelekcji zaprezentuje portfolio lidera technologicznego pod względem wykorzystania AI w cyberbezpieczeństwie. Darktrace dzięki zastosowaniu sztucznej inteligencji pozwala organizacjom szybko i efektywnie neutralizować zagrożenia, które wcześniej mogły pozostać niezauważone. Zwrócimy uwagę na Darktrace Email - automatyczną identyfikację złośliwych wiadomości oraz Darktrace Network - wykrywanie i reagowanie na zagrożenia w sieciach komputerowych.

15.00 - 16.00 Obiad, Q&A

16.00 - 17.00 Zwiedzanie Browaru Warszawskiego wraz z degustacją (atrakcja dla chętnych)

Po części merytorycznej zapraszamy na wyjątkową wycieczkę po Browarze Warszawskim, gdzie uczestnicy będą mieli okazję odkryć tajniki sztuki warzenia piwa oraz poznać fascynującą historię tego kultowego miejsca.

Prelegenci

Ryszard Siciński

Full-Stack Developer, swoją przygodę w świecie technologii rozpoczynał w Holandii - pracował w czołowym europejskim think tanku badając rolę Chin w cyberbezpieczeństwie i jako asystent wykładowcy, współprowadził zajęcia z tworzenia cyfrowych narzędzi językowych na Uniwersytecie Lejdejskim. Od 2022 roku pracuje w Simplicity, gdzie tworzy aplikacje i automatyzuje procesy dla klientów.

Maciej Laskowski

W Simplicity odpowiada za współpracę z kluczowymi Klientami. Dzięki głębokiej znajomości rynku, rozumieniu wyzwań i potrzeb biznesowych Klientów, pomaga firmom w zwiększaniu ich bezpieczeństwa i podążaniu właściwą drogą w ich cyfrowej transformacji.

Zapisz się do newslettera i bądź zawsze na bieżąco
Zapisz się