Bezpieczeństwo danych medycznych w erze cyfrowej, czyli jak ochronić placówkę medyczną przed atakami hackerskimi

Jakie powinno się podjąć, aby skutecznie chronić cenne dane medyczne? Które produkty, które pomagają w zabezpieczeniu systemu przed cyberatakami?

Tematy poruszane w trakcie tego wydarzenia

Specyfika sektora medycznego sprawia, iż szpitale i placówki medyczne stanowią atrakcyjny, choć katastrofalny w skutkach cel ataku dla hackerów. Dodatkowo cyberprzestępcy coraz częściej dążą nie tylko do pozyskania informacji, lecz do sparaliżowania dostępu do nich i zablokowania działania systemów informatycznych, co stawia ich na równi z terrorystami. Nieaktualne oprogramowanie i brak aktualizacji systemów informatycznych sprawia, że dostęp do poufnych danych medycznych pacjentów jest o wiele łatwiejszy.  

Jeśli nie jesteś pewien czy Twój system informatyczny jest odpowiednio zabezpieczony przed atakami hackerskimi, serdecznie zapraszamy do obejrzenia webinarium: ,,Bezpieczeństwo danych medycznych w erze cyfrowej, czyli jak ochronić placówkę medyczną przed atakami hackerskimi’’. Podczas spotkania wyjaśniliśmy, jakie kroki powinno się podjąć, aby skutecznie chronić cenne dane medyczne, a także przedstawiliśmy produkty, które pomogą Ci w zabezpieczeniu systemu przed cyberatakami. 

Tomasz Zalewski, specjalista IBM w zakresie Security, opowiedział o rozwiązaniu IBM QRadar SOAR, które umożliwia monitorowanie, analizę i raportowanie zdarzeń związanych z bezpieczeństwem systemów informatycznych, co pozwala na szybsze wykrycie i reakcję na cyberzagrożenia. Przedstawił również IBM Randori, rozwiązanie, dzięki któremu placówki mogą zidentyfikować luki w swojej infrastrukturze IT i podjąć odpowiednie kroki w celu ich usunięcia.  

W drugiej części spotkania Piotr Skowroński, zaprezentował IBM Spectrum Sentinel – narzędzie, które służy do zabezpieczenia danych przed atakami ransomware i wykorzystuje technologię uczenia maszynowego w celu wykrywania, diagnozowania i identyfikowania źródeł ataków.  

Agenda spotkania

10:00 Powitanie

10:05 BM Randori - co to jest Attack Surface Management i dlaczego każdy szpital powinien to mieć?

10:30 IBM QRadar - najlepszy sposób na zabezpieczenie infrastruktury medycznej

11:00 Storage IBM, Spectrum Sentinel oraz Safeguarded Copy - jak uodpornić wrażliwe dane na atak typu ransomware?

Prelegenci

Tomasz Zalewski

Specjalista produktów bezpieczeństwa IT. Karierę zawodową rozpoczął w roku 1996, a do IBM Polska dołączył w roku 2007. Ma bogate doświadczenie w pracy z technologiami bezpieczeństwa - firewallami, systemami IDS/IPS i systemami SIEM.

Zapisz się do newslettera i bądź zawsze na bieżąco
Zapisz się