Dyrektywa NIS2, Cyberbezpieczeństwo Dyrektywa NIS2, Cyberbezpieczeństwo

Implementacja dyrektywy NIS2 – nowe wymagania, analiza ryzyka i plan działania

Tematy poruszane w trakcie tego wydarzenia

17 października 2024 roku mija termin implementacji wymagań Dyrektywy NIS2. Po upływie tego czasu organizacje wyszczególnione przez polskie organy będą miały obowiązek spełniać rygorystyczne wymogi, czyli m.in. wdrożenie nowych rozwiązań z zakresu analizy ryzyka i zarządzania ryzykiem, zaostrzenie polityk bezpieczeństwa, zabezpieczenie łańcuchów dostaw czy opracowanie planu ciągłości działania oraz zmienia procedurę zgłaszania poważnych incydentów bezpieczeństwa. Dodatkowo kraje członkowskie dostaną możliwość nałożenia znaczących sankcji na podmioty uznane za kluczowe oraz ważne. 

Niedostosowanie się do założeń dyrektywy może doprowadzić do tymczasowego zawieszenia certyfikacji, zezwolenia na świadczenie usług czy nawet prowadzenia działalności. Stąd też kluczowe jest wdrożenie rozwiązań, które zabezpieczą Twoją organizację, jednocześnie spełniając wymagania NIS2. 

Jakie dokładnie zmiany wprowadzono w Dyrektywie NIS2? Jakie są kary za nieprzestrzeganie przepisów i co najważniejsze, jakie działania musi podjąć Twoja firma w związku z Dyrektywą NIS2?  

Zapraszamy na spotkanie technologiczne, które odbędzie się 15 lutego o godzinie 10.00 w hotelu Crowne Plaza – The HUB w Warszawie. Podczas spotkania trzech inżynierów z Simplicity: Piotr Skrzypek, Damian Maciejewski oraz Ryszard Siciński skupią się na tematyce Dyrektywy NIS2, przedstawiając jej założenia wraz z planem działania i rozwiązaniami.   

Agenda spotkania

9.45 - 10:10 Rejestracja uczestników, networking przy kawie

10.10 - 10.30 Oficjalne przywitanie uczestników

10.30 - 11.00 Co przyniesie nam implementacja dyrektywy NIS2 i jak się do niej przygotować?

Piotr Skrzypek - Cybersecurity Engineer, Simplicity

11.00 - 11.30 Bezpieczna kopia zapasowa w organizacji, czyli jak ochronić się przed ransomware?

Damian Maciejewski - Storage & Backup System Architect, Simplicity

11.30 - 11.45 Przerwa na kawę i networking

11.45 - 12.20 Zapewnienie bezpieczeństwa wytwarzanych aplikacji poprzez Implementację platformy usprawniającej procesy DevSecOps i AppSec – case study

Ryszard Siciński - Full-Stack Developer, Simplicity

12.20 - 13.00 Jak w Simplicity dbamy o bezpieczeństwo naszych klientów? – Case Study

13.00 Lunch i networking

Prelegenci

Piotr Skrzypek

Konsultant bezpieczeństwa IT, który z ramienia Simplicity pomaga organizacjom dostosować się do obecnych i przyszłych regulacji cyberbezpieczeństwa, a co za tym idzie stale podnosić jego poziom. Jego głównym obszarem zainteresowań jest automatyzacja procesów bezpieczeństwa.

Damian Maciejewski

W Simplicity od 5 lat, swoją przygodę z technologią rozpoczynał od fizycznych wdrożeń systemów IT w obszarze Data Center. Zdobyta wiedza pozwoliła na wybór ścieżki rozwoju i od ponad 2 lat zajmuje się technologiami związanymi z przechowywaniem danych zarówno od strony sprzętowej, jak i systemów odpowiadających za kopie zapasowe.

Ryszard Siciński

Full-Stack Developer, swoją przygodę w świecie technologii rozpoczynał w Holandii - pracował w czołowym europejskim think tanku badając rolę Chin w cyberbezpieczeństwie i jako asystent wykładowcy, współprowadził zajęcia z tworzenia cyfrowych narzędzi językowych na Uniwersytecie Lejdejskim. Od 2022 roku pracuje w Simplicity, gdzie tworzy aplikacje i automatyzuje procesy dla klientów.

Zapisz się do newslettera i bądź zawsze na bieżąco
Zapisz się